Aktualny czas: 11-12-2017, 17:59 Rejestracja

Tryb Wyświetlania Tryb drzewa | Tryb normalny
Wkrótce wybory

Offline Krzysztof saat13-09-2014, 21:16,
Super Moderator
Liczba postów: 303
Liczba wątków: 131
Reputacja: 23
samorządowe.

Co w/g ciebie powinien obiecać mieszkańcom wsi Zaraszów i okolic:
kandydat na Burmistrza?
co kandydat na Radnego?
a co kandydat na Sołtysa?
(te wybory będą później, ale już niedługo)
Znajdź wszystkie posty użytkownikaZnajdź
Offline Wacek saat13-09-2014, 22:11,
Weteran
Liczba postów: 90
Liczba wątków: 10
Reputacja: 12
Kandydat na Burmistrza? - jeśli tylko nie będzie obiecywał następnych 200 m chodnika przed wyborami, to ma szansę.
Ale kandydaci na Radnego i Sołtysa muszą obiecać aktywność na stronie internetowej Zaraszowa, tzn informacje o tym co robią lub usiłują robić (i np kto im w tym przeszkadza, co im przeszkadza). Tak cichutko, spokojnie, i nikt nic nie wie (albo niewiele wie), czy coś próbują robić, czy nie, a czas płynie (a wraz z nim jakieś tam profity - proszę sprostować jeśli się mylę), to się dzisiaj nie da. Nie powinno się tak dać!
Co jeszcze powinni obiecać?
Niech piszą inni. Dla mnie przepływ informacji jest podstawowy.
Offline Jurek saat14-09-2014, 21:15,
Administrator
Liczba postów: 464
Liczba wątków: 197
Reputacja: 11
Tu się zgodzę z kolegą "Wacek", co do możliwości jaką tu dajemy kandydatom. Bo tylko ten post na ten moment już przeczytało 49 osób, a za kilka dni będzie ich wielokrotnie więcej. Lekceważenie takiego grona nie jest rozsądnym rozwiązaniem. Pozdrawiam wszystkich czytelników i obiecuję, jak nie w te "przed wybory", to w następne na pewno ktoś skorzysta z możliwości powiedzenia, oczywiście, jak ma coś do powiedzenia. A może się mylę? A może Wyborca będzie nadal tak bezinteresownie skreślał kandydatów z okolic?
"When power of love overcomes love of power, world will know peace." Bob Marley
Strona WWW Znajdź wszystkie posty użytkownikaZnajdź
Offline Wacek saat15-09-2014, 6:56,
Weteran
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2014, 13:02 przez Wacek.)
A kto startuje do wyborów z okręgu Zaraszów, Kolonia Zaraszów, Urszulin i Skawinek? Czy są już ogłoszone listy wyborcze?
Ps otwarć jest już ponad sto...

Doczytałem:
Nazwiska zgłoszonych kandydatów na radnych poznamy do 7 października.
Do 17 października muszą być ogłoszone nazwiska wszystkich kandydatów na burmistrza.
Wybory odbędą się w niedzielę 16 listopada 2014 r. w godzinach od 7.00 do 21.00.

Ale pewnie niektórzy są już zdecydowani i zarejestrowani.

ps. otwarć "Wkrótce wybory" jest już 230
Offline Wacek saat10-10-2014, 22:00,
Weteran
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2014, 22:17 przez Wacek.)
Może coś źle wyczytałem... 7 X minął i nigdzie żadnej listy kandydatów na radnych. Na Portalu tylko "zajawka" że będą, u Sołtysa nic a u "Sołtysa prawie on line" jakieś bzdety. Na BiP-ie urzędowej strony Bychawy nic nie ma.Tajne te wybory będą czy jak? A ludzie klikają na posta o wyborach tzn się że ciekawi są.
Offline Jurek saat13-10-2014, 17:25,
Administrator
Okazuje się, że jednak się pomyliłeś; do 7 i 17 X można zgłaszać kandydatów odpowiednio na: radnych i na Burmistrza. Ogłoszenie list ma nastąpić do 27 X (patrz str 3 góra). Czyli już niedługo.

Link do rozporzadzenie Prezesa RM w sprawie ogloszenia wyborow samorzadowych.

A kandydaci, chociaż już zgłoszeni, nie śpieszą się zareklamować na naszej stronie
A przecież "kto pierwszy... ten ma szansę zrobić większe wrażenie"!
Bo potem, to już tylko można będzie powtarzać za A. Asnykiem:

Daremne żale - próżny trud,
Bezsilne złorzeczenia!
Straconych szans żaden cud
Nie wróci do istnienia.

Świat wam nie odda, idąc wstecz,
Znikomych mar szeregu -
Nie zdoła ogień ani miecz
Powstrzymać myśli w biegu.

Trzeba z żywymi naprzód iść,
Po życie sięgać nowe...
A nie w uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę.

Wy nie cofniecie życia fal!
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal!
Świat pójdzie swoją drogą.
Offline Łukasz saat14-10-2014, 16:16,
Młodszy zaraszowiak
**
Liczba postów: 3
Liczba wątków: 0
Reputacja: 1
Dzień Dobry.
Każdy z Kandydatów na Radnych powinien zaprezentować Swoją osobę, żeby mieszkańcy wiedzieli komu powierzają swój głos a zarazem zaufanie. Skoro nikt się nie spieszy pozwólcie, że pierwszy poczynię ten krok.

Nazywam się Łukasz Smyk, lat 32 żonaty. W Koloni Zaraszów zamieszkały od lipca 2013 roku a zameldowany od kwietnia 2014 roku. Pochodzę z miejscowości Piaski pow. świdnicki.
Lata 2005 - 2012 pracowałem w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Świdniku gdzie poznałem problemy mieszkańców a w szczególności problemy emerytów oraz osób niepełnosprawnych. Dlatego jeżeli mogę komukolwiek pomóc w złożeniu wniosku do: PCPR-u (oddział Lublin) bądź OPS - u w Bychawie - o uzyskanie refundacji do sprzętów rehabilitacyjnych i ortopedycznych służę wsparciem.
Od 2012 roku jestem pracownikiem Biura Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Lublinie.
Kandyduje z listy PSL-u. Nie jestem zgłoszony do partii ale przez nią popierany. Dlaczego zdecydowałem się kandydować ?? Odpowiedź jest prosta wszędzie dookoła gdzie się nie spojrzę cokolwiek, jakieś remonty w mniejszym lub lepszym stopniu są realizowane u nas mając na myśli (Zaraszów, Kolonię Zaraszów, Urszulin, Skawinek) ciężko dostrzec jakieś działania w celu polepszenia bytu. Oczywiście pomijam chodnik Smile
Zdaję sobie sprawę, że moja osoba jest Państwu mało znana z racji krótkiego zamieszkania ale nie staram się o Mandat w Radzie Miejskiej w Bychawie żeby tylko sobie cicho siedzieć.
Moja kandydatura popierana jest przez obecnego W-ce marszałka Województwa Lubelskiego Pana Michała Cholewę (dotychczasowego Zastępcę Burmistrza Gminy Piaski ), W-ce Wojewodę Pana Mariana Starownika, który jest Prezesem Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP w Lublinie, Posła na Sejm Pana Jana Łopatę będącego W-ce Prezesem Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP w Lublinie jak również Państwa "sąsiada" Pana Henryka Dudziaka Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego.
Jeżeli mają Państwo jakieś Pytanie to śmiało zapraszam. Postaram się rzetelnie na każde odpowiedzieć.
Offline Krzysztof saat15-10-2014, 19:59,
Super Moderator
Liczba postów: 303
Liczba wątków: 131
Reputacja: 23
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2014, 11:09 przez Krzysztof.)
Taka ciekawostka:
Kronika wsi Zaraszów z 1969 roku (zamieszczona na naszym Forum w dziele: Historia Zaraszowa.
w niej ostatnia strona opisuje marzenia mieszkańców wsi sprzed 45 lat:

[Obrazek: swscan000014-cropjcxz.jpg]

dodam tylko, że Świetlicy czy Ośrodka Kultury w tych marzeniach nie ma, bo w tym czasie była we wsi "Klubo-kawiarnia".
To o Zaraszowie 45 lat temu, a przecież "rozwijamy się" i drogę do i przez Urszulin, na Koloniach i Skawinku też trzeba by utwardzić. Nie żeby autostrady zaraz budować, ale choćby jeden pas asfaltowy. I wyposażenie OSP itd.

Jak to pisały dzieci w 1969 roku?: "Oby nasze marzenia, zwarte w końcowej części taj kroniki spełniły się jak najszybciej"

45 lat minęło, jak jeden dzień...
Offline MiB saat26-10-2014, 14:24,
Zaraszowiak
Liczba postów: 47
Liczba wątków: 18
Reputacja: 22
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2014, 17:16 przez MiB.)
Osobiście uważam że:

-kandydat na Burmistrza powinien obiecać służyć Ojczyźnie i być jej wiernym,służyć społeczeństwu z całego serca i z całej swojej duszy, przeciwstawiać się korupcji i układom, mówić zawsze prawdę.

-kandydat na Radnego powinien obiecać służyć Ojczyźnie i być jej wiernym,służyć społeczeństwu z całego serca i z całej swojej duszy, przeciwstawiać się korupcji i układom, mówić zawsze prawdę.

kandydat na Sołtysa powinien obiecać służyć Ojczyźnie i być jej wiernym,służyć społeczeństwu z całego serca i z całej swojej duszy, przeciwstawiać się korupcji i układom, mówić zawsze prawdę.

Czyli jednym słowem ludzie ci powinni być patriotami!!!

Dlatego też postanowiłem kandydować do rady sejmiku powiatu:

okręg wyborczy nr 1 lista nr 3 pozycja 9

Więcej info na portalu w zakładce kandydaci do sejmiku.

[Obrazek: 535409_559847127373841_300215521_n.png]

[Obrazek: 1381424634_0dhna4_600.jpg]
Amor Patriae Nostra Lex” (łac. Miłość Ojczyzny Naszym Prawem)
Offline Jurek saat26-10-2014, 18:40,
Administrator
Polecamy naszego forumowicza. Link do strony.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Autor Wiadomość