Aktualny czas: 20-01-2018, 16:02 Rejestracja

Tryb Wyświetlania Tryb drzewa | Tryb normalny
o co tu chodzi?


Offline Krzysztof saat03-08-2014, 8:39,
Post: #1
Super Moderator
******
Liczba postów: 303
Liczba wątków: 131
Dołączył: 02.01.2011
Reputacja: 23
Gdy w "Głosie Ziemi Bychawskiej" (6(255) z 1 VII 2014) znalazłem miłą informację o bardzo dobrych wynikach testów w Szkole Podstawowej w Zaraszowie, to się ucieszyłem. Ale chwilę później przyszła refleksja, dlaczego dowiaduje się o tym z gazety, a nie ze strony http://www.zaraszow.pl ? Dlaczego na stronie nie ma informacji o tym? I nie pierwszy to raz, bo taka sytuacja zaistniała po raz kolejny. Strona informuje o tym co związane ze Szkołą, (nawet wynajduje sponsorów), a w drugą stronę jakoś przepływ informacji nie działa. Dlaczego? Może ktoś mi to wytłumaczy.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaZnajdź
Offline Jurek saat03-08-2014, 22:04,
Post: #2
Administrator
*******
Liczba postów: 464
Liczba wątków: 197
Dołączył: 31.12.2010
Reputacja: 11
Niestety w życiu już tak jest... Wielu ma wartości nie do końca poprawne. Nie lubią (nienawidzą): się, miedzy, sąsiadów, wsi, gminy,...
Bo?
Są, tak wychowani i naturalnie w genach zapisane, im się wydaje, że przynależność do większego stada..? Daje większe, czyli mniejszą transparentność - nijakość.
Deklarują: Lublin, Bychawa..! w każdym bądź razie na FBukach, zapewni coś? nicość, niejakość?... Zaraszów? To coś!!! Coś małego, coś gdzieś..? Coś deklarowanego, coś, co czasem muszę obronić.
Dziwne?
Może.
Tylko dopóty, dopóki będziemy postrzegać politykę jako jako trendy, kierunki, wyznaczniki. Czemu? Czemu patriota musi być kojarzony z ( czymś czym nie jest)?
"When power of love overcomes love of power, world will know peace." Bob Marley
Strona WWW Znajdź wszystkie posty użytkownikaZnajdź
Offline Bożena saat04-08-2014, 12:06,
Post: #3
Moderator
*****
Liczba postów: 47
Liczba wątków: 12
Dołączył: 04.01.2011
Reputacja: 20
A może rzeczywistość nie jest aż tak skomplikowana? Ktoś taką ( lub zupełnie inną) informację musiał na podstawie wyników sprawdzianu opracować i wysłać w postaci artykułu do lokalnej gazety. Dlaczego do gazety? No , coż może dlatego, ze nie każdy korzysta z Internetu, ( a Głos... jest w wersji papierowej, ale i elektronicznej). Może dlatego,iż lokalna społeczność -ta która interesuje się sprawami szkoły- doskonale wie, że szkoła od wielu lat ma bardzo wysokie wyniki nauczania- a społeczność gminna niekoniecznie o tym wie? Poza tym, czy to jet wielki problem podać link na stronie Zaraszowa do w/ w artykułu bądź innych? Oczywiście nie jest dla nas problemem również przesłanie artykułu do Redakcji gazety i na stronę Zaraszowa, ale czasami tak bywa, niestety ostatnio coraz częściej, że jest wiele innych pilnych spraw do zrobienia. Zdajemy sobie sprawę jak ważna jest promocja, dziękujemy Sponsorom i tym, którzy sponsorów wynajdują , ale "nie samym chlebem żyje człowiek", a w szkole jest naprawdę dużo innych niezbędnych biurowych prac (czytaj; przygotowanie całej masy dokumentaji- o której wiedzą , ci co to zgodnie z życzeniem i zarządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej przygotowują i opracowują - nie zapominajmy też o wielu innych zadaniach jakie stoja przed szkołą. Reasumując; zarówno sprawy miejscowości jak i szkoły są nam bliskie, a fakt, że nie zawsze mamy czas, by spełnić oczekiwania wszystkich wcale temu nie przeczą. Nie widziałam sensu dublowania tych samych informacji; czyli jeśli podawaliśmy informacje do gazety- to potem administrator na stronie Zaraszowa udostępniał. Fakt, niewielkim problemem jest przesłać te same informacje na dwa adresy mailowe. Będzie do wniosek do realizacji w następnym roku szkolnym. Pozdrawiam administratorów.
Strona WWW Znajdź wszystkie posty użytkownikaZnajdź
Offline Jurek saat04-08-2014, 19:10,
Post: #4
Administrator
*******
Liczba postów: 464
Liczba wątków: 197
Dołączył: 31.12.2010
Reputacja: 11
Zapewne inspiracją był ten artykuł.No, a teraz nam trochę głupio, że nie wspieramy bardziej strony gminnej, która ma nas w nosie, mimo że zasilana z naszych podatków. Według robotów odwiedzana 10-krotnie mniej, czyli słabsza i my wspieramy. Zamieściliśmy wiele linków, a nawet i treści ryzykując, że pozwą nas za prawa autorskie, tymi działaniami podnosząc wartość i odwiedzalność gminnej strony. Ale tylko na naszej możemy wszyscy pisać, co nam podoba, lub nie i nawet bez rejestracji. A rzeczywiście dodać drugiego, czy nawet kilku odbiorców wiadomości, nie zajmuje więcej jak 8 s., a z auto-uzupełnianiem 2 sekund.
Po prostu zainteresowało nas owe zjawisko i jakto na forum pogdybaliśmy sobie wakacyjnie.
"When power of love overcomes love of power, world will know peace." Bob Marley
Strona WWW Znajdź wszystkie posty użytkownikaZnajdź
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Autor Wiadomość