Aktualny czas: 22-11-2017, 4:47 Rejestracja

Bożena

Bożena

  • Data rejestracji: 04-01-2011
  Wyślij wiadomośc
Statystyki
Grupa:
Moderatorzy
Całość postów:
47
Czas online:
(ukryte)
Tytuł:
Moderator
Wiek:
Urodziny:
Nie określono
Strona:
Dane kontaktowe użytkownika Bożena
Prywatna wiadomość:
Dodatkowe informacje o Bożena
Płeć:
Niejawne
Sygnatura

20
Pozytywny

Znajomi

Znajomi

W temacie: o co tu chodzi?

Odpowiedzi: 3

04-08-2014, 12:06

A może rzeczywistość nie jest aż tak skomplikowana? Ktoś taką ( lub zupełnie inną) informację musiał na podstawie wyników sprawdzianu opracować i wysłać w postaci artykułu do lokalnej gazety. Dlaczego do gazety? No , coż może dlatego, ze nie każdy korzysta z Internetu, ( a Głos... jest w wersji papierowej, ale i elektronicznej). Może dlatego,iż lokalna społeczność -ta która interesuje się sprawami szkoły- doskonale wie, że szkoła od wielu lat ma bardzo wysokie wyniki nauczania- a społeczność gminna niekoniecznie o tym wie? Poza tym, czy to jet wielki problem podać link na stronie Zaraszowa do w/ w artykułu bądź innych? Oczywiście nie jest dla nas problemem również przesłanie artykułu do Redakcji gazety i na stronę Zaraszowa, ale czasami tak bywa, niestety ostatnio coraz częściej, że jest wiele innych pilnych spraw do zrobienia. Zdajemy sobie sprawę jak ważna jest promocja, dziękujemy Sponsorom i tym, którzy sponsorów wynajdują , ale "nie samym chlebem żyje człowiek", a w szkole jest naprawdę dużo innych niezbędnych biurowych prac (czytaj; przygotowanie całej masy dokumentaji- o której wiedzą , ci co to zgodnie z życzeniem i zarządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej przygotowują i opracowują - nie zapominajmy też o wielu innych zadaniach jakie stoja przed szkołą. Reasumując; zarówno sprawy miejscowości jak i szkoły są nam bliskie, a fakt, że nie zawsze mamy czas, by spełnić oczekiwania wszystkich wcale temu nie przeczą. Nie widziałam sensu dublowania tych samych informacji; czyli jeśli podawaliśmy informacje do gazety- to potem administrator na stronie Zaraszowa udostępniał. Fakt, niewielkim problemem jest przesłać te same informacje na dwa adresy mailowe. Będzie do wniosek do realizacji w następnym roku szkolnym. Pozdrawiam administratorów.

W temacie: Marzec 2013r. - konkursy

Odpowiedzi: 10

28-06-2013, 19:41

Zgadza się, póki co, inne ( sąsiednie) placówki nie realizują takiego projektu. Powody są pewnie różne, ale nie da się ukryć , że wieczór często zastaje nad opisywaniem, bądź planowaniem, czy nanoszeniem korekt w projekcie. Każdy, kto realizował projekty z fundaszami z zewnatrz wie, że to troche czasu zajmuje. A podobno prace społeczne już dawno przestały być modne ? Może do nas moda dociera z opóźnieniem? A może z modą jesteśmy na bakier?

W temacie: Marzec 2013r. - konkursy

Odpowiedzi: 10

25-06-2013, 10:02

Oczywiście Konkurs na najpiękniejszy klasowy zakątek w Szkole Podstawowej w Zaraszowie" oraz Konkurs plastyczny " Nasza miejscowość oazą piękna i zdrowia " dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Lublinie” Dzięki współpracy z WFOŚiGW w Lublinie realizujemy już kolejny projekt.

W temacie: TESTY GIMNAZJALISTÓW 2013r

Odpowiedzi: 2

26-04-2013, 20:30

Lepiej, żeby to był żart, ale obawiam się, że wypowiedzi były na serioSmile śmiać jakoś mi się nie chciało.

W temacie: KONKURS NA OPOWIEŚĆ O KWIECIE PAPROCI

Odpowiedzi: 7

12-04-2013, 14:25

Informacja o konkursie zostanie przekazana dalej, mam nadzieję, że będą zaintersowaniSmile. Pomysł fajny.

Temat: SPRAWDZIAN kL.VI

Odpowiedzi: 0

03-04-2013, 12:32

w dniu 4 kwietnia 2013 r uczniowie klasy Vi piszą SPRAWDZIAN - podobnie jak czynią to szóstoklasiści w całym kraju. Trzymamy kciuki za naszych uczniów, chociaż doskonale wiemy, ze sprawdza się tu przysłowie " Czego się Jaś nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał" . Zimowa pogoda nie zachęca do spacerów , a nasi uczniowie mają dodatkowo świadomość, że od ponad 10 lat średnie wyniki na Sprawdzianie były w naszej szkole najwyższe w Gminie Bychawa. To jest chluba, ale również pewna odpowiedzialność za kontynuowanie tradycji. Wierzymy w ich zdolności i przygotowanie i życzymy powodzenia.

A jeżeli ktoś wierzy, że "trzymanie kciuków" pomaga może to robić bez uszczerbku dla swoje edukacji, gdyż w dniu 4.04.2013 r młodsi uczniowie mają wolne, ze względu na Sprawdzian. Tym , którzy Sprawdzian będą pisali w przyszłości , życzę żeby pożytecznie i miło spędzili dzień wolny od zajęć lekcyjnych Smile

Temat: Marzec 2013r. - konkursy

Odpowiedzi: 10

15-03-2013, 9:35

Nawiązując do dwóch zdarzeń ( niesprzyjające warunki atmosferyczne i rekolekcje -w poniedziałek), które sprawiły , że uczniowie naszej szkoły spotykają się w szkole we wtorek przypominam i zachęcam do wykonywania prac na na obecnie trwające konkursy;

1.Wielkanocny -organizowany przez SP w Starej Wsi Drugiej. Na konkurs można wykonać prace w kategorii; mała palma, pisanka tradycyjna, pisanka nowoczesna, stroik wielkanocny.

Składniki użyte do wykonania prac powinny być naturalne, nie mogą to być gotowe elementy kupione w sklepie, gdyż takie prace nie będą brały udziału w konkursie.

Wykonane na konkurs prace przynosimy do szkoły we wtorek tj. 19. 03. 2013 r. Rozstrzygnięcie konkursu już 21 marca. Warto brać udział i kultywować tradycje wielkanocne.Ponadto wiem, że Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody.

2. Konkurs plastyczny organizowany przez SP w Zaraszowie we współpracy z naszym Stowarzyszeniem i WFOŚ i GW w Lublinie.

Temat pracy plastycznej; " Nasza miejscowość oazą piękna i spokoju" - prace plastyczne wykonane dowolną techniką, format A3, A2.

W konkursie mogą brać udział również uczniowie z innych szkół podstawowych znajdujących się na terenie Gminy Bychawa- o szczegółowe regulaminy konkursu przesłane do szkół. Zachęcam do wzięcia udziału i rozwijania swoich uzdolnień i kreatywności.- Bożena Koziej

Temat: Rekolekcje -Renowacja Misji

Odpowiedzi: 0

15-03-2013, 9:11

W dniu 18 marca 2013 r, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Zaraszowie mają wolny dzień na udział w rekolekcjach. Szczegółowy program można znaleźć na niniejszym portalu; http://portal.zaraszow.pl/misje-wielkopostne/

We wtorek 19.03 i środę 20.03. 2013r. na naukę misyjną w kaplicy udadzą się uczniowie pod opieką nauczycieli. W tych dniach zajęcia lekcyjne będą się odbywać zgodnie z planem. Nie będzie tylko tych lekcji, w czasie których dzieci uczestniczyć będą w nabożeństwie.
- Dyrektor szkoły

Temat: i stało się...

Odpowiedzi: 1

29-03-2012, 21:48

Dzisiaj okazało się, że ani czas misji, ani okres wielkopostny, ani 5 negatywnych opinii (Kuratorium, Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej i 2 Związków nauczycielskich ) ani nawet 3 " grzmoty" z nieba nie przeszkodziły naszym gminnym radnym zlikwidować Szkołę Podstawową w Zaraszowie. Nasuwa mi się pytanie; czy słuchali?, czy nie mieli żadnych wątpliwości?-ponieważ o nic nie pytali. Pewnie są z siebie bardzo dumni, że nawet pierwsza wiosenna burze nie przeszkodziła w ochoczym podniesieniu ręki i wybraniu opcji" zlikwidować". Najbardziej boli fakt, że za likwidacją opowiedzieli się również radni nauczyciele , zarówno czynni jak i w stanie spoczynku. Również radni wiejscy - ci którzy juz nie mają szkoły, a także Ci co ją maja. Solidarność , zrozumienie, to wyrazy , które wyszły z użycia.
Na szczęście są też prawdziwi przyjaciele szkoły mimo, że nie mają jakiś powiązań z okolicą czy szkołą. [b][b]Dziękujemy za stałe poparcie i głos radnym; panu Sewerynowi G. , P. Bogdanowi T., P. Piotrowi G., p. Andrzejowi P oraz p.Markowi J.J[/b][/b]estem przekonana, że nowo powstałe Stowarzyszenie mimo tzw. nędzy finansowej sprawnie założy i poprowadzi nową Szkołę Podstawową w Zaraszowie. Chcę wierzyć, że jest na naszym terenie wielu ludzi dobrej woli i liczę na ich wsparcie i życzliwość.Smile
Czego czytającym ten post jak i sobie życzęSmile

Temat: dni wolne od zajęć lekcyjnych - II semestr 2011/2012

Odpowiedzi: 0

22-03-2012, 20:52

Wiele się wydarzyło w ostatnich miesiącach. O tym jednak następnym razem. Dzisiaj o tym, co lubią uczniowie; czyli o dniach wolnych od nauki;

W drugim semestrze 2011/2012 r. będą to następujące dni:
- 30.03. 2012 - w związku z misjami dzień wolny na udział w rekolekcjach wielkopostnych
- 03.04.2012 SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW (klasa VI oczywiście przybywa do szkoły)

- 30.04., 02.05, 04.05.2012 TYDZIEŃ MAJOWY

- 08.06.2012 BOŻE CIAŁO