Aktualny czas: 24-11-2017, 8:40 Rejestracja

Łukasz

Łukasz

  • Data rejestracji: 18-09-2014
  • Offline
  Wyślij wiadomośc
Statystyki
Grupa:
Zarejestrowani
Całość postów:
3
Czas online:
2 Godzin, 22 Minut, 2 Sekund
Tytuł:
Młodszy zaraszowiak
Wiek:
Urodziny:
Nie określono
Strona:
Dane kontaktowe użytkownika Łukasz
E-mail:
Prywatna wiadomość:
Dodatkowe informacje o Łukasz
Płeć:
Niejawne
Sygnatura

1
Pozytywny

Znajomi

Brak

Znajomi

Brak

W temacie: Wkrótce wybory

Odpowiedzi: 13

30-10-2014, 7:48

Dziękuje za ciepłe słowo.
Mam nadzieje, że moja współpraca z mieszkańcami będzie owocna i doprowadzi do widocznych efektów a zarazem do poprawy bytu nie tylko jednostek OSP z naszego terenu ale każdego mieszkańca.
Konkurencja jest duża jednak zaangażowanie nie kończy się tylko na wyborach. Jeżeli znajdziemy w sobie siłę woli, walki i zaangażowanie na pewno osiągniemy cel.
Nie wolno się poddawać.
Jak mówi cytat z Hymnu tzw "rycerzy Floriana" czyli Strażaków
[...]Bo wszędzie gdzie życie i mienie człowieka
Gotowy potargać na strzępy los zły −
Śpieszymy z pomocą − bo nie ma co zwlekać −
Rycerze Floriana − to my![...]

Pozdrawiam

W temacie: Wkrótce wybory

Odpowiedzi: 13

29-10-2014, 9:01

Dzień Dobry.
Zacznę od pytania dotyczącego remizy OSP Kolonia Zaraszów.

Nie wiem czy był Pan w niej ostatnio ale lata świetności ma poza sobą. Niestety brak zainteresowania władz z Urzędu Miasta w Bychawie zarówno w tej jak i poprzednich kadencjach Burmistrzów sprawiła, że budynek wymaga kapitalnego remontu, gdyż jak dalej pozostanie zaniedbany to przykro mi to powiedzieć ale wysiłek, chęci oraz zaangażowanie osób które włożyły trud w postawienie tego budynku pójdzie na marne a tego bardzo bym nie chciał.
Dlatego chcę poinformować bo nie wiem czy Państwo są zorientowani Oddział Wojewódzki Związku OSP RP w Lublinie przygotował projekt kluczowy w ramach Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2015-2020 gdzie pojawiła się ogromna suma na termomodernizację remiz. Projekt został pozytywnie rozpatrzony przez Zarząd Województwa Lubelskiego i podlega zatwierdzeniu przez Sejmik Województwa Lubelskiego. Jednak nie możemy być pewni, że projekt będzie doprowadzony do końca gdyż radni PIS-u negują poparcie projektu. W tej chwili bronimy go każdym możliwym sposobem. I jeżeli udałoby się zrealizować ten plan postaram się pozyskać środki również na modernizację budynku OSP a następnie reklamy naszej okolicy w Województwie.

Jest to plan przyszłościowy ale na pewno Pompa Ręczna OSP Zaraszów będzie do tego wykorzystana (oczywiście o ile wyrażą zgodę) bo jest to na terenie kraju można powiedzieć już prawie unikat. Z tego co wiem jest 10 sztuk działających w Polsce.

Jeżeli chodzi o szybszą reklamę Pompy OSP Zaraszów a zarazem jednostki OSP to nie ma żadnego problemu. Od nowego roku jak to zawsze bywa zaczynają się walne zebrania strażackie na których znajdują się bardzo często: Posłowie, Marszałek, Wojewoda. Można przygotować historię pompy i jednostki i przedstawić kim jesteśmy i jaki skarb posiadamy. Mam wielu zaprzyjaźnionych Wójtów na terenach Powiatu lubelskiego, janowskiego którzy na pewno umożliwią nam prezentację a z nią pójdzie echo w świat.

Drugim pomysłem jest prezentacja Pompy na organizowanych wystawach sprzętu ppoż.

Trzecim pomysłem i sądzę, że najlepszym a na pewno najprostszym jest przygotowanie historii jednostki OSP, miejscowości Zaraszowa i okolic, zrobienia zdjęć wszystkiego co związane z OSP (najlepiej jak są jakieś archiwalne) i umieszczenia tego w Ogólnopolskim czasopiśmie "Strażak" które dociera do każdego powiatu, każdej gminy na terenie kraju.

Jednak zarówno jazda po zebraniach i wystawach wiąże się z kosztami, których niestety OSP nie pokryje sama dlatego tu należy uderzyć w Urząd.
Będąc w Radzie zawsze łatwiej jest takie środki pozyskać.
Jeżeli niestety nie będę miał możliwości reprezentowania Państwa w Radzie to nie znaczy, że temat reklamy OSP zostaje zamknięty. Postaram się pomóc jak tylko będę mógł.
Najlepiej jak moglibyśmy się spotkać w kilka osób i przedyskutować wszystkie pomysły. Jestem gotowy do współpracy.

Ze strażackim pozdrowieniem

W temacie: Wkrótce wybory

Odpowiedzi: 13

14-10-2014, 16:16

Dzień Dobry.
Każdy z Kandydatów na Radnych powinien zaprezentować Swoją osobę, żeby mieszkańcy wiedzieli komu powierzają swój głos a zarazem zaufanie. Skoro nikt się nie spieszy pozwólcie, że pierwszy poczynię ten krok.

Nazywam się Łukasz Smyk, lat 32 żonaty. W Koloni Zaraszów zamieszkały od lipca 2013 roku a zameldowany od kwietnia 2014 roku. Pochodzę z miejscowości Piaski pow. świdnicki.
Lata 2005 - 2012 pracowałem w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Świdniku gdzie poznałem problemy mieszkańców a w szczególności problemy emerytów oraz osób niepełnosprawnych. Dlatego jeżeli mogę komukolwiek pomóc w złożeniu wniosku do: PCPR-u (oddział Lublin) bądź OPS - u w Bychawie - o uzyskanie refundacji do sprzętów rehabilitacyjnych i ortopedycznych służę wsparciem.
Od 2012 roku jestem pracownikiem Biura Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Lublinie.
Kandyduje z listy PSL-u. Nie jestem zgłoszony do partii ale przez nią popierany. Dlaczego zdecydowałem się kandydować ?? Odpowiedź jest prosta wszędzie dookoła gdzie się nie spojrzę cokolwiek, jakieś remonty w mniejszym lub lepszym stopniu są realizowane u nas mając na myśli (Zaraszów, Kolonię Zaraszów, Urszulin, Skawinek) ciężko dostrzec jakieś działania w celu polepszenia bytu. Oczywiście pomijam chodnik Smile
Zdaję sobie sprawę, że moja osoba jest Państwu mało znana z racji krótkiego zamieszkania ale nie staram się o Mandat w Radzie Miejskiej w Bychawie żeby tylko sobie cicho siedzieć.
Moja kandydatura popierana jest przez obecnego W-ce marszałka Województwa Lubelskiego Pana Michała Cholewę (dotychczasowego Zastępcę Burmistrza Gminy Piaski ), W-ce Wojewodę Pana Mariana Starownika, który jest Prezesem Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP w Lublinie, Posła na Sejm Pana Jana Łopatę będącego W-ce Prezesem Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP w Lublinie jak również Państwa "sąsiada" Pana Henryka Dudziaka Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego.
Jeżeli mają Państwo jakieś Pytanie to śmiało zapraszam. Postaram się rzetelnie na każde odpowiedzieć.

Brak zawartości do wyświetlenia.